Mikrofalówki do zabudowy

Zamówiliśmy nowe meble na wymiar, kompletujemy sprzęt AGD do naszej wymarzonej kuchni! Kuchenka mikrofalowa do zabudowy będzie idealnym wyborem, ale... No właśnie! Setki modeli i który wybrać? Jaka mikrofalówka do zabudowy będzie dla nas najlepsza? Która spełni nasze mniejsze lub większe wymagania? Odpowiedzi na te pytania da nasz ranking!

Mikrofalówka do zabudowy - główne zalety

Jeżeli skłaniamy się w stronę kuchenki mikrofalowej pod zabudowę możemy być pewni, że nie zabraknie nam miejsca ani na kuchennym blacie, ani na szafce. Ale to tylko jedna z korzyści. Najważniejsze jest jednak to, że mikrofala w zabudowie z mebli kuchennych idealnie komponuje się z pozostałym sprzętem AGD. Piekarnik, lodówka oraz kuchenka mikrofalowa mogą nie tylko jednego producenta, ale również w jednej stylistyce, przez co nasza kuchnia będzie wyglądała po prostu rewelacyjnie. W wyborze między mikrofalówką wolnostojącą a do zabudowy nie powinniśmy się natomiast kierować funkcjonalnością. Oba typy kuchenek mikrofalowych mają dokładnie te same funkcje: podgrzewanie, rozmrażanie czy grill.

Decyzja zapadła - nasz wybór to kuchenka mikrofalowa pod zabudowę! Ale który model wybrać? Czym się kierować w zakupie. Pierwsza rzecz to wymiary mikrofalówki, musimy przecież być w 100% przekonani, że zmieści się w przygotowane dla niej miejsce. Przestrzeń w której chcemy umieścić mikrofale musi być nieco większa niż wymiary kuchenki mikrofalowej - chodzi oczywiście o to, że mikrofalówka pracując wydziela ciepło, które musi być odpowiednio odprowadzane, aby zapobiec przegrzaniu urządzenia.

Filtry

Sterowanie

Grill

Moc

Druga rzecz, już bardziej użytkowa to kierunek otwierania drzwi. Chodzi o to, aby drzwiczki kuchenki mikrofalowe do zabudowy otwierały się w tym samym kierunku, w którym otwierają się drzwi mebli. W innym przypadku może się okazać, że drzwi mikrofali blokują otwieranie drzwi od szafki i na odwrót, co uniemożliwi nam swobodne korzystanie. Wyjątkiem może być mikrofalówka, która ma drzwi otwierane w dół. Takie kuchenki mikrofalowe często wykorzystuje do zabudowy razem z piekarnikiem, aby oba urządzenia stanowiły swego rodzaju stylowy komplet.

Mikrofalówki pod zabudowę - czy mają jakieś wady?

Powiedzmy sobie szczerze - na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, choć z drugiej strony niewątpliwie są kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszym aspektem będzie montaż mikrofalówki do zabudowy. Prawdopodobnie będziemy musieli skorzystać z pomocy specjalisty, ponieważ mikrofala do zabudowy musi być zamontowana stabilnie, a przede wszystkim musi być wypoziomowana. W przeciwnym razie potrawy będą się podgrzewać nierównomiernie, a co gorsze płynne posiłki, na przykład zupy, mogę się wylać, co też może poskutkować uszkodzeniem mikrofalówki. Inna rzecz, która może zniechęcić do zakupu kuchenki mikrofalowej do zabudowy w meblach kuchennych może być po prostu jej cena. Są one z reguły droższe niż mikrofalówki wolnostojące, mimo, że posiadają jednakowe funkcje. Jednakże czy taka różnica w cenie może być przeszkodą, gdy mamy przed oczami idealnie skomponowaną , niemalże "szytą na miarę" kuchnie?