Mikrofalówki wolnostojące

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Aranżując to pomieszczenie należy skupić się na odpowiednim rozplanowaniu mebli, stołu, ale również na wyborze odpowiednich sprzętów AGD. Zakup podstawowych urządzeń typu lodówka, piekarnik, płyta grzewcza i okap nie budzą żadnych wątpliwości – są to bowiem obowiązkowe elementy wyposażenia każdej kuchni. Niemniej, coraz większą rzeszę zwolenników zdobywają kuchenki mikrofalowe wolnostojące.

Jaką kuchenkę mikrofalową wolnostojącą wybrać?

Jeszcze kilka lat temu mikrofalówki wolnostojące czy kuchenki mikforalowe do zabudowy kojarzyły się głównie z podgrzewaniem dań typu fast-food w niszowych lokalach gastronomicznych. Posiłki przygotowywane w ten sposób charakteryzowały się z reguły niską wartością odżywczą, natomiast niewątpliwą zaletą był czas ich przygotowania – w zaledwie kilka minut można było otrzymać zamówienie i przystąpić do konsumpcji. Nowoczesne kuchenki mikrofalowe pozwalają osiągnąć zupełnie inny poziom przygotowywania posiłków. Dzieje się tak, ponieważ producenci mikrofalówek inwestując w innowacyjne rozwiązania, wyposażyli swoje urządzenia w szereg przydatnych funkcji oraz zadbali o ich estetyczny wygląd. Na rynku dostępne są oferty kuchenek mikrofalowych z opcją grill, z możliwością przygotowywania potraw z użyciem termoobiegu lub ich rozmrażania. Nowością jest mikrofalówka z funkcją piekarnika, przy pomocy której w szybkim czasie można podgrzać posiłek, zachować jego soczystość i otrzymać chrupiącą skórkę.

Popularne kuchenki mikrofalowe wolnostojące występują w kilku kolorach – standardowe białe mikrofalówki tworzą największą grupę urządzeń, jednak dostępne są również wersje czarne lub kuchenki w kolorze inox (srebrne) pasujące do nowoczesnych wnętrz. Podejmując decyzję o tym, jaką mikrofalówkę wolnostojącą kupić warto wiedzieć wcześniej, w jakim miejscu zostanie ona umieszczona – czy będzie stała na blacie, w szafce lub na lodówce. Jest to istotne, ponieważ w zależności od modelu drzwi kuchenki otwierają się w określonym kierunku – w lewo lub w prawo. Dodatkowo mikrofalówki posiadają różne wymiary, a co za tym idzie mieszczą naczynia o różnej pojemności. Zarówno małe kuchenki mikrofalowe, jak i duże posiadają swoje wady i zalety. Ranking kuchenek mikrofalowych jest jedną z popularniejszych form zestawienia najczęściej kupowanych urządzeń, które występują na rynku.